Fotelik Maxi-Cosi Rodi Air Protect 15-36 kg

0105

Nowe

Fotelik samochodowy RODI AIR PROTECT firmy MAXI COSI przeznaczony jest dla dzieci 15-36 kg lub w wieku od 4 do 12 lat.

499,00 zł

Fotelik dzięki wysokiej ocenie (4) w testach bezpieczeństwa należy do grupy tzw. bezpiecznych fotelików samochodowych.

Montowany w samochodzie przodem do kierunku jazdy. Dziecko wraz z fotelikiem przypinamy tym samym, 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, odpowiednio przeprowadzonym przez jeden z dwóch zaczepów w zagłówku (pas barkowy) oraz przez szczeliny pod oboma podłokietnikami (pas biodrowy). Z tyłu zagłówka fotelika znajduje się kotwica, którą umieszczamy między dwoma prętami zagłówka samochodowego. Dzięki niej fotelik jest jeszcze bardziej stabilny. Producent dopuszcza montaż  również w samochodzie bez zagłówków. Model ten posiada oparcie z regulowaną, 8-stopniową wysokością zagłówka, co pozwala na bezpieczne i wygodne ułożenie głowy dziecka odpowiednio do jego wzrostu.

Jeżeli z fotelika korzysta młodsze lub niższe dziecko, ( o wadze min. 15 kg.), należy się upewnić czy jego wzrost pozwala już na korzystanie z takiego fotelika: pas barkowy będąc wsunięty do czerwonej szczelinki w zagłówku ustawionym na najniższym poziomie musi przebiegać bezpośrednio nad ramieniem dziecka.

Z myślą o młodszych lub szczupłych dzieciach, boki fotelika w okolicy ramion dziecka mają regulowaną szerokość (2 ustawienia). Rodi Air Protect jest wyposażony w system ochrony główki i ramion bocznej SPS, wzbogacony o technologię AP - specjalne poduszki powietrze, zamiast styropianu. Dzięki nim głowa dziecka ma lepszą amortyzację w przypadku kolizji. Dodatkowo miękkie i wygodne poduszki powodują lepszy komfort malucha. Jest to zabezpieczenie zapewniające maksymalną ochronę podczas bocznych uderzeń. SPS w zagłówku, powoduje, że wokół główki nie ma zbędnej przestrzeni. Najnowsze testy i badania wykazały, że jest on niezastąpiony podczas bocznych kolizji. Maksymalnie chroni głowę dziecka, a wąski zagłówek z wysuniętymi do przodu bokami, tworzy swoisty korytarz utrzymujący głowę w najbezpieczniejszej dla niej przestrzeni : nim nie grozi uderzenie o szybę lub boczny słupek.

Dzięki zintegrowanej z siedziskiem płytce Rodi AP jest fotelikiem, który posiada możliwość ustawienia w dwóch pozycjach (siedzącej i półleżącej). Specjalny uchwyt w siedzisku fotelika, umożliwi sprawną zmianę pozycji oparcia. W fotelikach gr. II,III, zmiany pozycji oparcia nie można wykonywać gdy dziecko siedzi w foteliku! Wygodna, pozycja półleżąca jest niezbędna szczególnie dla maluchów. Zapewnia dodatkowy komfort , bez względu na wiek małego pasażera, szczególnie podczas długich podróży lub podczas snu.

Taki model fotelika, służy dziecku najdłużej. Najczęściej przesiada się do niego dziecko 3-4 letnie i korzysta do 10-12 roku życia. W sytuacji, w której starszemu dziecku jest już niewygodnie w foteliku, bez trudu można odczepić oparcie wraz z zagłówkiem. Dziecko może wtedy korzystać tylko z siedziska, które zapewni niższemu dziecku odpowiednią wysokość, by mogło podróżować prawidłowo przypięte, zabezpieczone 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa.

Tapicerka w MAXI COSI Rodi AP jest wypinana. Można ją prać stosując się do zaleceń zawartych w instrukcji.


Przed zakupem zapytaj o dostępność.

Podobne produkty